Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Nie musisz się bać ‒ projekt miasta z dofinansowaniem

46 240 złotych to kwota dotacji, jaką miasto Tomaszów Mazowiecki otrzymało z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na realizację projektu pn. „Nie musisz się bać”. Środki pochodzą z programu osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w tworzeniu systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie ‒ edycja 2020”.

Celem projektu jest przeprowadzenie działań edukacyjnych i szkoleniowych oraz podniesienie świadomości mieszkańców na temat przemocy w rodzinie. Będą to: kampania społeczna połączona z konkursem na hasło kampanii; konferencja; spektakl profilaktyczny; zajęcia edukacyjne dla uczniów na temat przemocy rówieśniczej; warsztaty dla osób powyżej 60. roku życia, podczas których będą mieli okazję zapoznać się z metodami oszustw i dowiedzieć się, jak się przed nimi bronić, a także szkolenie z Niebieskiej Karty.  

Poszczególne działania skierowane będą m.in. do osób pracujących w obszarze przeciwdziałania przemocy, w szczególności pracowników socjalnych, pedagogów, nauczycieli, policjantów, kuratorów, przedstawicieli organizacji pozarządowych, członków Zespołu interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy i grup roboczych, członków Miejskiej Komisji rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a także do nauczycieli, rodziców, seniorów oraz młodzieży i dzieci z terenu Tomaszowa Mazowieckiego.

Całkowita wartość projektu  "Nie musisz się bać"  wynosi 92 200 zł, w tym dotacja 46 240 zł, a środki własne 45 960 zł.  Jego realizacja ma rozpocząć się od lipca 2020 roku.Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij