W piątek (29 kwietnia) w Urzędzie Miasta odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Marcin Witko i dyrektor wydziału inwestycji Adam Koziełek przekazali informację o rozstrzygnięciu przetargu. Do magistratu wpłynęło 9 ofert na budowę obiektu. Najtańszą złożyła firma ROSA-BUD SA, a najdroższa opiewa na kwotę 89 865 986 zł. Przy wyborze najkorzystniejszej decydowała nie tylko cena, ale także okres gwarancji i deklaracja liczby osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę. Wszystkie oferty zadeklarowały 6-letni termin gwarancji i 5 osób zatrudnionych na umowę o pracę.
W trakcie konferencji, prezydent Marcin Witko dziękował wszystkim, którzy pomagali przy przygotowaniach do przetargu, m.in. Kazimierzowi Kowalczykowi, prezesowi Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego i Markowi Stanuchowi, który jest ekspertem w zakresie tego rodzaju inwestycji.
W obiekcie kubaturowym mają znaleźć się: lodowisko wewnętrzne, boisko wewnętrzne wielofunkcyjne, korty tenisowe, trybuny stałe i trybuny rozkładane. Obiekt będzie przystosowany do organizowania zawodów sportowych łyżwiarstwa szybkiego rangi krajowej i międzynarodowej (Mistrzostwa Polski, Puchar Świata, Mistrzostwa Europy i Świata). Będzie również spełniał wymogi związane z organizacją koncertów czy wystaw. W okresie zimowym organizowane będą ślizgawki ogólnodostępne oraz inne imprezy sportowe. Tor lodowy pozostanie w obecnym miejscu, a także wykorzystana zostanie istniejąca maszynownia.
Firmy, które wzięły udział w przetargu mogą składać ewentualne odwołania do 9 maja. Prace związane z budową toru mają zakończyć się wiosną 2017 roku. Hala będzie mogła pomieścić od 3 do 10 tys. widzów. Przypomnijmy, że projekt znalazł się w programie inwestycji strategicznych ministerstwa sportu i turystyki.