Półkolonie z „Dziewiątką”

W Szkole Podstawowej nr 9 w Tomaszowie od 24.06 do 28.06.2024 r odbyły się półkolonie letnie, w których udział wzięło 30 dzieci z różnych klas.

Program półkolonii był zróżnicowany, oferując uczestnikom szeroki wachlarz zajęć sportowych, edukacyjnych oraz integracyjnych. Codziennie od godziny 9:00 do 14:00 dzieci uczestniczyły w różnorodnych zajęciach sportowych. Program obejmował doskonalenie umiejętności w takich dyscyplinach jak pływanie, jazda na rolkach oraz gra w kręgle. Dzieci miały okazję ćwiczyć na basenie „Złota Rybka” przy Szkole Podstawowej nr 10, na Kręgielni przy Arenie oraz na torze zewnętrznym. Dzięki tym zajęciom uczestnicy mogli nie tylko rozwijać swoje umiejętności fizyczne, ale również uczyć się współpracy i rywalizacji w duchu fair play.

Każdego dnia odbywały się również pogadanki profilaktyczne, które poruszały ważne tematy dotyczące bezpieczeństwa i zdrowego stylu życia. Dzieci uczyły się, jak dbać o swoje zdrowie, jak bezpiecznie korzystać z Internetu oraz jak zachowywać się w obiektach użyteczności publicznej.

Ważnym punktem programu było spotkanie z uczniami III Liceum Ogólnokształcącego, którzy przeprowadzili warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci miały możliwość praktycznego ćwiczenia na fantomach, co było niezwykle cennym doświadczeniem.

Półkolonie były również okazją do integracji uczestników. Pierwszego dnia dzieci brały udział w zajęciach integracyjnych, które pomogły im lepiej się poznać i zbudować przyjazną atmosferę. Ostatni dzień półkolonii rozpoczął się seansem filmowym „Garfild” oraz „W głowie się nie mieści 2", w kinie Helios, co było dla dzieci kolejną atrakcją.

Dzięki zaangażowaniu kadry oraz uczniów III Liceum Ogólnokształcącego, uczestnicy półkolonii nie tylko świetnie się bawili, ale również zdobyli cenną wiedzę i umiejętności, które z pewnością przydadzą im się w przyszłości.