Laptopy i tablety trafiły już do szkół

Sprzęt komputerowy, oprogramowanie oraz pakiety dostępowe do Internetu zakupione w ramach projektu grantowego pn. „Zdalna szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” we wtorek, 2 czerwca 2020 r. przekazany został do tomaszowskich szkół podstawowych. Zakup sfinansowany został ze środków Unii Europejskiej. Miasto pozyskało na ten cel grant w wysokości 100 000 złotych.

Dzięki temu 10 szkół podstawowych otrzymało po trzy laptopy oraz pakiet oprogramowania (zawierający pięć licencji), natomiast jedna szkoła – osiem tabletów i osiem pakietów dostępowych do Internetu. Sprzęt trafi do uczniów i nauczycieli, by usprawnić zdalne kształcenie. Po jego zakończeniu pozostanie w zasobach poszczególnych placówek.

Ponadto Gmina Miasto Tomaszów Mazowiecki złożyła kolejny wniosek o grant na zakup sprzętu komputerowego do zdalnej nauki w ramach konkursu „Zdalna szkoła+” w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Tym razem wnioskujemy o 155 000 zł na zakup 55 laptopów dla szkół. Zgodnie z wytycznymi programu sprzęt dedykowany jest dla uczniów z rodzin wielodzietnych 3+.